Artiklid ja Kirjad

Uudised meilt ja mujalt.

Dr. Andres Tauli Matusetalitus

26. mail 2018 - Torontos

26. mail 2018 toimus EELK Peapiiskop Emeeritus Dr. Andres Tauli matusetalitus, EELK Toronto Peetri kirikus. Teenistusel avaldas E.E.L.K. piiskop electus Thomas Vaga kaastunde.

Piiskop Andres Taul
Piiskop Andres Taul

Andres Taul 1936 - 2018

Mälestuse ja kaastunde avaldus....

Mäletan kümnete aastate tagant ametivenda Andrest, kui töötasime koos Kiriku Laulu- ja Palveraamatu laulude valiku tegemise ülesandel.

Temal olid südamelähedased tema hariduse aastate Aglikaan kiriku koraalid. Üks neist oli “Immortal invisible, God only wise, in light inaccessible hid from our eyes.” Teine oli “For all the saints who from their labours rest, All who by faith before the world confessed, Your name, O Jesus, forever blest.” Mõlematel koraalidel on suure inglise komponisti Ralph Vaughan Willamsi loodud viisid. Andrese soov oli, et need inglise koraalid oleks ka Eesti Evangeeliumi Luteri Usu Kiriku lauluraamatus.

Nüüd on Andrese hing viidud siit ilmast ära nägema ja kuulama nende koraalide tõde taevas.

Jumal kinnitab Sind ja sinu armsamaid, kes leinavad: “Küll mäed liiguvad ära ja mäekünkad kõiguvad, aga minu heldus ei liigu mitte sinust ega mu rahuseadus kõigu, ütleb Jehoova, su halastaja.” Jesaja 54:10 Avaldan oma ja Eesti Evangeeliiumi Luteri Usu Kiriku koguduste esindajate nimel kaastunnet peapiiskop Andrese abikaasale Enerile ja lastele.

Thomas Vaga, E.E.L.K. piiskop electus

© Copyright 2022 Evangelical Lutheran Church Eesti Synod - All Rights Reserved - Terms of Use

Created with Mobirise ‌

Web Site Maker